İnceleme - Araştırma

Avrupa'da İslam Damgası

  • Stok Kodu: 9789752691100
  • Kategori: İnceleme - Araştırma
  • Markalar: Jack Goody
KDV Dahil
12.00TL
Sepete Ekle
Ürün stoklarımızda bulunmuyor.

Üzülmeyin! Stok Bilgisi İçin Bizi Arayın.

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Garanti
  • Ürün Yorumları
  • Ürün Videosu
Avrupa''da yayımlandığında hararetli tartışmalara yola açan bu kitap, İslâm Avrupa tarihi boyunca üstlendiği merkezî rolü açıkça ifşâ ediyor. Yazar, Doğu''dan Batı''ya insanların, kültürlerin ve dinlerin hareketlerinden yola çıkarak, İslâm''ın, Avrupa''nın geçmişine ve geleceğine ait ayrılmaz bir parça olduğunu gösteriyor ve İslâm ve Avrupa arasında 'varsayılan' zıtlaşmayı bertaraf ediyor. Dinler savaşının ve göç diktatoryasının tarihî bir analizini de yapan yazar, meşrulaştırılmış şiddet, etnik temizlik ve terör anlayışımızı masaya yatırıyor. Jack Goody''nin mukayeseli perspektifi, okuyucusuna, halihazırdaki tartışmalar ve politik problemlerle ilgili önemli ve aydınlatıcı ipuçları da sunuyor. Goody, Avrupa''ya 'göçen' İslâm''ın üç ayrı yol takip ettiğini savunuyor: Kuzey Afrika''ya, İspanya''ya ve Orta Avrupa''ya giren Araplar; Yunanistan ve Balkanlar''a giren Türkler; Güney Rusya, Polonya ve Livanya''ya giren Moğollar. 'Bu fetihlerin hepsi Avrupa üzerinde kendi kalıcı mühürlerini bırakmışlardır. Zirâ, bu savaş, - özellikle İspanya''da ve çevresinde- yalnızca askerî bir tesir yaratmakla kalmadı. Aynı zamanda, Avrupa bu hareketlerden büyük ölçüde etkilendi.' Diyen Jack Goody''nin elinizde tuttuğunuz bu eseriyle, şimdiye dek açılmamış kapılardan girecek, İslâm-Batı ilişkilerine dair yeni bir düşünsel boyut kazandıracaksınız.
Bankalara özel taksit seçenekleri :

VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
12.00 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
12.00 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
12.00 TL

Garanti Şartları

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

Genel şartlar:

- Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

- Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

- İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.

- Üründe herhangi bir tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

- Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

- İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

- İadesi yapılacak olan ürünler, Nesil Basım Yayın Gıda Tic. ve San. A.Ş.'nin çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği takdirde kargo ücreti Nesil Basım Yayın Gıda Tic. ve San. A.Ş. tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde ücret müşteriye aittir.

Hasarlı ve değişecek ürünler Nesil Basım Yayın Gıda Tic. ve San. A.Ş.'ne ulaştıktan sonra 7 (yedi) iş günü içerisinde işleme alınacaktır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.

Bu Kategorinin En Çok Satanları
Berlin Caddelerinden Necid Çöllerine Mehmed Akif
18.00TL
Kemalist Yalanlar
16.00TL

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.